Kapusta biała Charsznica  Kapusta biała CharsznicaKapusta biała Charsznica Kapusta biała Charsznica Kapusta biała Charsznica
Kapusta biała uprawa sprzedaż producent warzyw KASPRZYK
Gospodarstwo Produkty Współpraca Aktualności Lokalizacja Kontakt
 

Kapusta biała

Dziś, tak jak setki lat temu, kapusta zajmuje ważne miejsce w naszej diecie. Od dawna uważana jest za roślinę leczniczą. Kapustą leczono choroby płuc, wątroby, śledziony oraz kaca. Dzięki zawartości witaminy U działa przeciwwrzodowo. Okłady ze zmiażdżonej świeżej kapusty pomagają przy zapaleniu stawów.

Jest także doskonałą przekąską czy dodatkiem do dań mięsnych. Bigos ze świeżej i kiszonej kapusty jest daniem obowiązkowym w każdym polskim domu. Sporządzona z niej surówka to wspaniały dodatek do obiadu.

Nasze gospodarstwo rolne starannie dobiera najlepsze odmiany czołowych firm nasiennych, aby każdy obiad był dla Państwa przyjemnością. Dobierając odmianę białej kapusty mamy również na myśli przyzwyczajenia naszych Klientów. Kapusta biała z Charsznicy jest więc idealnym wyborem. Zapraszamy do współpracy podmioty gospodarcze z terenów województw: małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Jesteśmy otwarci także na współpracę z firmami z pozostałych rejonów Polski.

Przepisy na dania z kapusty białej
(użyczone z portalu Przepysznie.pl)

Kapusta biała duszona
Kapusta biała duszona

kapusta gotowana na masełku
Kapusta gotowana na masełku

surówka z białej kapusty i pora
Surówka z białej kapusty i pora
↓ Sprawdź naszą ofertę warzyw ↓
Kapusta biała Charsznica Kapusta czerwona Charsznica buraczek czerwony charsznica marchew z charsznicy pietruszka z charsznicy ziemniak jadalny charsznica seler korzeniowy kapusta kwaszona ogórki kwaszone