Kapusta czerwona Charsznica  Exploataţie agricolă varză albă murată creaţă morcov PoloniaExploataţie agricolă varză albă murată creaţă morcov Polonia Exploataţie agricolă varză albă murată creaţă morcov Polonia Exploataţie agricolă varză albă murată creaţă morcov Polonia
Kapusta czerwona uprawa sprzedaż warzyw KASPRZYK
Gospodarstwo Produkty Współpraca Aktualności Lokalizacja Kontakt
 

Kapusta Czerwona

Czerwona kapusta zawiera w sobie specjalną substancję - antocyjany. Substancja ta w najlepszy sposób wpływa na organizm człowieka. Zwiększa elastyczność naczyń włosowatych i zapobiega białaczce. Potas, magnez, żelazo, enzymy, białka i błonnik - wszystko to zawiera czerwona kapusta. W starożytnym Rzymie na choroby płuc podawano sok właśnie z niej. Duńscy naukowcy wykazali, że zmniejsza ona o połowę ryzyko wystąpienia raka piersi u kobiet.

Oczywiście, czerwona kapusta ma swoje szczególne zastosowanie w kuchni. Służy jako smaczny i zdrowe dodatek do mięsa, kurczaka lub grzybów. Jeśli nie wiesz, co dodać do sałatki, nie zapomnij o starciu surowej czerwonej kapusty. Pasuje do owoców, zwłaszcza jabłek. Bardzo modna staje się marynowania czerwona kapusta z jabłkami i żurawiną.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo najlepsze odmiany wczesne oraz późne tego warzywa. Oferujemy ją w sprzedaży praktycznie przez cały rok. Idealnie nadaje się jako sałatka do obiadu, a także do słoika. Produkowana na terenie Gminy Charsznica kapusta czerwona charakteryzuje się także małą zawartością substancji chemicznych i zanieczyszczeń ze środowiska.

Przepisy na dania z kapusty czerwonej
(użyczone z portalu Przepysznie.pl)

surówka z czerwonej kapusty
Surówka z czerwonej kapusty

przepis na czerwoną kapustę
Przepis na czerwoną kapustę

sałatka z czerwonej kapusty i jabłka
Sałatka z czerwonej kapusty i jabłka

↓ Sprawdź naszą ofertę warzyw ↓
Kapusta biała Kapusta czerwona charsznica buraczki czerwone marchew jadalna pietruszka z charsznicy ziemniak jadalny seler korzeniowy kapusta kiszona ogórki kiszone