Marchew charsznica  Exploataţie agricolă varză albă murată creaţă morcov PoloniaExploataţie agricolă varză albă murată creaţă morcov Polonia Exploataţie agricolă varză albă murată creaţă morcov Polonia Exploataţie agricolă varză albă murată creaţă morcov Polonia
Marchew wczesna odmiany uprawa marchwi
Gospodarstwo Produkty Współpraca Aktualności Lokalizacja Kontakt
 

Marchew

Marchew - za wartości odżywcze oraz smak pierwsze miejsce wśród korzeni. Sok z marchwi jest szeroko stosowany jako produkt dietetyczny i jest szczególnie polecany do walki z anemią. Co do wartości odżywczych zawiera ona dużo karotenu, który w ludzkim organizmie zamienia się w witaminę A.

Ponieważ witamina A wspomaga prawidłowy wzrost, marchew jest szczególnie przydatna dla dzieci. Witamina ta jest niezbędna dla normalnego widzenia, utrzymuje w dobrej kondycji skórę i błony śluzowe. Zawiera także odpowiednie ilości cukru, soli mineralnych, tłuszczu i olejków eterycznych, karoten, kwas foliowy i kwas pantotenowy, a takie cenne witaminy B1, B2 i C. Marchewki są przydatne dla tych, którzy chcą schudnąć, ponieważ warzywo to reguluje metabolizm węglowodanów. Marchew zapobiega powstawaniu nowotworów, ponieważ zawiera dużą ilość antyoksydantów, które niszczą wolne rodniki.

Marchewki są powszechnie spożywane w formie gotowanej i surowej. Są nieodłącznym warzywem w kuchni. Dodaje się je do zup, sosów, mięs, a także sałatek.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo najlepsze, najsłodsze i najbardziej soczyste odmiany tego warzywa. Systematycznie zwiększamy uprawę marchwi, aby zaspokoić rosnące potrzeby naszych Klientów. Nasze gospodarstwo rolne z Charsznicy produkuje marchew, która idealnie nadawać się będzie do spożywania na surowo, a także do obróbki cieplnej.

Przepisy na dania z marchwi
(użyczone z portalu Przepysznie.pl)

surówka z marchwi i jabłka
Surówka z marchwi i jabłka

ciasto marchewkowe
Ciasto marchewkowe

surówka z marchewki i ananasa
Surówka z marchewki i ananasa
↓ Sprawdź naszą ofertę warzyw ↓
kapusta biała kapusta czerwona ćwikła marchew charsznica pietruszka ziemniaki seler kiszona kapusta kiszone ogórki