Seler korzeniowy Charsznica  Seler korzeniowy CharsznicaSeler korzeniowy Charsznica Seler korzeniowy Charsznica Seler korzeniowy Charsznica
Seler korzeniowy uprawa
Gospodarstwo Produkty Współpraca Aktualności Lokalizacja Kontakt
 

Seler korzeniowy

Seler ma wiele zastosowań i z roku na rok jest coraz bardziej popularnym warzywem w naszym kraju. Można ugotować zupę selerową, dodać go do sałatki lub dania głównego. Ponadto, seler jest używany do walki z otyłością. Na jego podstawie opracowano specjalną dietę oczyszczającą.

Seler w swym składzie posiada wiele cennych substancji, takich jak sód, witamina A, C, E, PP, kwas foliowy. Spośród wszystkich warzyw korzennych zawiera największą ilość fosforu. Szczególnie cenne jest dla rdzeni selera, ponieważ zawiera duże ilości sodu, który ma pozytywny wpływ na serce. Właściwości selera są stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego i leczeniu chorób nerek.

Seler ma silny aromat i ostry słodko-gorzki smak. W kuchni korzystamy ze wszystkich części tej rośliny: liści, łodygi, korzenia. Doskonale się nadaje do potraw z drobiu. Jest często używany do potraw z roślin strączkowych. Często pojawia się na stole jako sałatka do obiadu.

W ofercie naszego gospodarstwa rolnego z Charsznicy znajdziecie Państwo seler korzeniowy. Bulwy osiągają średnią wagę od 0,5 do jednego kilograma. Świetnie dobrane odmiany i dobre gleby do jego uprawy sprawiają, że jest naszą dumą i zadowoli nawet najbardziej wybrednych Klientów.

Przepisy na dania z selera
(użyczone z portalu Przepysznie.pl)

surówka z selera
Surówka z selera

sałątka z selera konserwowego
Sałatka z selera konserwowego

surówka z selera z gruszką i orzechami
Surówka z selera z gruszką i orzechami

↓ Sprawdź naszą ofertę warzyw ↓
kapusta biała kapusta czerwona buraczki marchew pietruszka ziemniaki Seler korzeniowy Charsznica kiszona kapusta kiszone ogórki